Piątek, 1.12.2023
Name days: Blanka / Edmund / Natalia
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. bł. ks. J. N. Chrzana w Gostyczynie

Szkoła Podstawowa im. bł. ks. J. N. Chrzana w Gostyczynie

<iframe src="https://widget.meteoalert.pl/index-widget.html?partnerId=40" style="border: 0; width: 100%; height:1000px;"></iframe>

Wolontariat

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

1. Akcja WOLONTARIUSZY „Każdy może czytać”.

Szkolny wolontariat ruszył z akcją „Każdy może czytać. Wolontariusze czytają dwa razy w tygodniu dzieciom z oddziałów przedszkolnych wprowadzając ich w świat baśni i bajek.

2. Szkolne Koło Wolontariatu i koło Caritas - sprzątanie zaniedbanych grobów.

W październiku uczestnicy wolontariatu odwiedzili cmentarze, aby otoczyć opieką opuszczone i zaniedbane groby. Wolontariusze nie szczędzili  czasu i zadbali o to, by jak najwięcej opuszczonych grobów w okresie Wszystkich Świętych było zadbanych jako znak szacunku i pamięci  o zmarłych.

3. Kolejna akcja szkolnego koła wolontariatu i koła Caritas - sprzedaż zniczy.

Dnia 1.11.2019 roku wolontariusze z naszej szkoły na cmentarzu sprzedawali znicze z logo Caritas. Była to akcja Caritas, którą włączyliśmy do Szkolnego Koła Wolontariatu i koła Caritas. Każdy wolontariusz poświęcił kilka godzin w tym wolnym od szkoły dniu, aby wspomóc coroczną akcję „Znicz”. Zebrano 330 zł i przekazano na projekt pomocy sierotom w Kongo.

4. Kiermasz ozdób świątecznych.

W grudniu, w naszej szkole odbył się kiermasz ozdób świątecznych zorganizowany przez wolontariuszy. Trwał on siedem dni i cieszył się dużym zainteresowaniem. Zebraną kwotę przekazano na zbiórkę dla chorego na guza mózgu 7- miesięcznego Marcela.

5. WOŚP

Szkolny wolontariat wziął również udział w 28 finale WOŚP, który odbył się 12 stycznia 2020r. Kwestowanie przeprowadzono w miejscowości: ŚMIŁÓW, OSIEK. Kwota po przeliczeniu w sztabie w Nowych Skalmierzycach przy ulicy Okólnej wyniosła: 637,28zł.


Pozostałe akcje są w trakcie realizacji , więcej informacji można uzyskać od wolontariuszy odpowiedzialnych za poszczególne przedsięwzięcia.

Galeria Zdjęć