Saturday, 15.6.2024
Name days: Jolanta / Dawid / Witold
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. bł. ks. J. N. Chrzana w Gostyczynie

Szkoła Podstawowa im. bł. ks. J. N. Chrzana w Gostyczynie

<iframe src="https://widget.meteoalert.pl/index-widget.html?partnerId=40" style="border: 0; width: 100%; height:1000px;"></iframe>

Podróż z muzykami FILHARMONII KALISKIEJ do mroźnej Skandynawii

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

To była kolejna niezwykła, muzyczna podróż, w którą zabrała najmłodszych uczniów pani Karolina z kwintetem smyczkowym, czyli pięcioma muzykami KALISKIEJ FILHARMONII. Tym razem była to podróż na północ Europy, do zimnej Skandynawii, pełna muzycznych ciekawostek na temat muzyki i instrumentów smyczkowych. Jakie instrumenty zaprezentowali muzycy? Skrzypce, altówkę , wiolonczelę i kontrabas. Uczniowie mogli porównać ich budowę, poznać sposoby wydobywania dźwięków oraz rozpoznawać ich brzmienie. Przyjemnie było posłuchać tańca elfów oraz motywów muzycznych, w których pojawiły się gnomy, trolle i koboldy. To było kolejne ciekawe spotkanie dla naszych uczniów wspierające edukację muzyczną.

PS. Dziękujemy muzykom za wspaniałą lekcję, a Radzie Rodziców naszej szkoły za sponsoring spotkania z muzykami.


T.K.

Galeria Zdjęć