Poniedziałek, 17.6.2024
Name days: Laura / Leszek / Adolf
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. bł. ks. J. N. Chrzana w Gostyczynie

Szkoła Podstawowa im. bł. ks. J. N. Chrzana w Gostyczynie

<iframe src="https://widget.meteoalert.pl/index-widget.html?partnerId=40" style="border: 0; width: 100%; height:1000px;"></iframe>

Co słychać w klasie drugiej?

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Uczniowie klasy drugiej realizują projekt „Czytam coraz lepiej”. W ramach projektu podejmują się wykonywania różnych zadań. Do tej pory czytały wiersze o tematyce bożonarodzeniowej oraz czytały z Babcią i Dziadkiem. Ale jednym z ciekawszych zadań projektowych było budowanie przez miesiąc wieży czytelniczej. Czy udało się zrealizować zadanie i zbudować wieżę czytelniczą? Chyba tak. Drugoklasiści przeczytali od 5 grudnia 2022 roku do 5 stycznia 2023 toku 5548 stron, a jedna dziewczynka czytała książki przez 165 minut. Klasowa rekordzistka Kasia przeczytała w ciągu miesiąca 1548 stron, Laura 867 stron, a Amelka 528 stron. Z chłopców najwyższą wieżę zbudował Antek, który przeczytał 480 stron. Średnia miesięczna chyba wysoka: 241 stron na ucznia. Czy dzieci połknęły bakcyla i będą czytać książki? Sprawdzimy :) Kolejne zadania przed nami.

14 lutego obchodziliśmy walentynki. Każdy został obdarowany okazjonalną kartką i słodkim, czekoladowym upominkiem.

21 lutego odbyła się lekcja z kalendarzem: „Dzień języka ojczystego”. Drugoklasiści nie tylko uzupełniali okolicznościową kartę pracy, ale zapoznali się również z gwarą wielkopolską. Bawili się świetnie, układając zdania z wykorzystaniem gwary np. Jadę baną do Berlina. Mój brat dudla.

Klasa druga włączyła się również obchody „Tygodnia języka łacińskiego”. Na drzwiach klasy pojawił się alfabet polski i łaciński. Dzieci dowiedziały się, jakich liter nie ma w alfabecie łacińskim. Na zajęciach z edukacji polonistycznej poznały łacińskie nazwy członków rodziny oraz zwroty grzecznościowe.

Warto wspomnieć o zajęciach z edukacji matematycznej. Była między innymi, „matematyka na wieszakach”, „poduszkowa tabliczka mnożenia” oraz tangramy. Kolejne ciekawe działania przed nami.


TK

Galeria Zdjęć