Saturday, 15.6.2024
Name days: Jolanta / Dawid / Witold
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. bł. ks. J. N. Chrzana w Gostyczynie

Szkoła Podstawowa im. bł. ks. J. N. Chrzana w Gostyczynie

<iframe src="https://widget.meteoalert.pl/index-widget.html?partnerId=40" style="border: 0; width: 100%; height:1000px;"></iframe>

„Witaj majowa jutrzenko…”

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

28 kwietnia miał miejsce w naszej szkole uroczysty apel upamiętniający rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Akademię przygotowały klasy 6 i 7, wokalnie wsparły ich klasa 1 oraz przedstawicielka klasy 2, Laura.

Uczniowie przypomnieli najważniejsze wydarzenia związane z obradami Sejmu Wielkiego i okolicznościami uchwalenia konstytucji, która znosiła liberum veto, wolną elekcję, dopuszczała mieszczan do udziału w rządzeniu państwem, a chłopów brała w obronę prawa.

Były odświętne stroje, symbole narodowe, sztandar i uroczyste odśpiewanie hymnu państwowego. Mamy nadzieję, że teraz już wszyscy uczniowie naszej szkoły wiedzą, co się wydarzyło 232 lata temu.


D. W.

Galeria Zdjęć