Szkoła Podstawowa im. bł. ks. J. N. Chrzana w Gostyczynie

JĘZYK: ENGLISH DEUTSCH

14 października 2019r. w Szkole Podstawowej im. Błogosławionego ks. Jana Nepomucena Chrzana w Gostyczynie miało miejsce ślubowanie klasy pierwszej. Wspomniani uczniowie po ponad miesiącu nauki zostali symbolicznie pasowani na uczniów Szkoły Podstawowej w Gostyczynie.

26 września 2019 roku zapłonęło ognisko po raz drugi, nie w lesie, ale w Gospodarstwie Agroturystycznym „Pod bocianem” w Sławinie. W tym dniu , z inicjatywy rodziców odbyło się spotkanie integracyjne dzieci z klasy trzeciej. Mimo natłoku zajęć, mamy, kolejny raz znalazły czas, aby to czwartkowe popołudnie, czasami deszczowe, a czasami pogodne, spędzić wspólnie ze swoimi pociechami.

Dnia 26 września w naszej szkole odbyły się wybory przewodniczącego i zastępców Samorządu Uczniowskiego.

Uprawnionych do głosowania było 130 członków społeczności szkolnej. W głosowaniu wzięło udział 119 osób.

Skład  komisji wyborczej: Zuzanna Kamzol, Nina Gaszczyńska, Katarzyna Łuczak.

W piękne piątkowe popołudnie uczniowie klasy piątej wraz z rodzicami i wychowawcą spotkali się wspólnie na klasowym ognisku integracyjnym. Był to czas zabaw, radości, ale i nauki. Uczniowie spotkali się z przedstawicielami Ochotniczej Straży Pożarnej w Gostyczynie. Mogli zobaczyć jak wygląda wyposażenia auta strażackiego, sprzęt służący do ratowania życia i mienia ludzkiego.

We wtorek, 17 września, już od samego rana nasza szkoła świętowała wspólnie Dzień Kropki. Święto twórczości i kreatywności uczniowskiej rozpoczęliśmy oglądając krótki animowany filmik o Vashti – niezwykłej dziewczynce, która dzięki namalowaniu kropki właśnie i wsparciu swojej nauczycielki plastyki uwierzyła w siebie, swoje możliwości i talent.

W sobotę, siódmego września, dwie uczennice  naszej szkoły: Natalia Andrzejewska i Julia Stępniak wzięły udział w ósmej już edycji Narodowego Czytania. Spotkanie zorganizowało Centrum Kultury oraz Biblioteka Publiczna Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce. Zebranych uczestników powitała Dyrektor Centrum Kultury oraz Biblioteki Publicznej pani Małgorzata Jarosik.

2 września zabrzmiał pierwszy dzwonek inaugurujący rok szkolny 2019/2020. Uczniowie naszej szkoły zgromadzili się o godz. 8.00 na Mszy Świętej. Modlitwie przewodniczył ks. kan. Michał Pacholczyk. Następnie uczniowie, nauczyciele i rodzice zgromadzili się w sali gimnastycznej szkoły, by oficjalnie zainaugurować nowy rok szkolny.

Strony

Menu główne