Saturday, 18.5.2024
Name days: Alicja / Aleksandra / Eryk
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. bł. ks. J. N. Chrzana w Gostyczynie

Szkoła Podstawowa im. bł. ks. J. N. Chrzana w Gostyczynie

<iframe src="https://widget.meteoalert.pl/index-widget.html?partnerId=40" style="border: 0; width: 100%; height:1000px;"></iframe>

18 września 2023 roku to dzień, który z pewnością na długo pozostanie w pamięci naszej szkolnej społeczności. Miało wówczas miejsce uroczyste otwarcie wielofunkcyjnego boiska sportowego wraz z czterotorową bieżnią i skocznią w dal.

4 maja uczniowie klas IV-VIII wybrali się do Śmielowa, do dworku Adama Mickiewicza, gdzie zgłębiali tajniki życia i twórczości autora "Pana Tadeusza" i jego związki z Wielkopolską. Była to piękna i pouczająca lekcja historii i literatury. Wycieczka odbyła się w ramach realizacji innowacji pedagogicznej "Romantyczne pejzaże".

Przedstawiamy efekty ostatnich działań plastycznych klasy piątej. Tym razem to witraże oraz ekologiczne ozdoby na Dzień Ziemi.

28 kwietnia miał miejsce w naszej szkole uroczysty apel upamiętniający rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Akademię przygotowały klasy 6 i 7, wokalnie wsparły ich klasa 1 oraz przedstawicielka klasy 2, Laura.

21 kwietnia nasza szkoła wzięła udział w Mistrzostwach Gminy w Czwórboju Lekkoatletycznym. Chłopcy - Tomasz Połczyński, Karol Bartoś, Kacper Rokicki, Grzegorz Fabiszczak, Igor Kędzierski i Mikołaj Boniakowski - zajęli II miejsce. 

Uczniowie klasy 6 w ramach powtórzenia wiadomości o kręgowcach zmiennocieplnych przygotowali gry planszowe. Jak się okazało to świetny sposób na naukę i współpracę.

Uczniowie klasy czwartej i piątej, pracując w grupach, w ostatnim dniu przed wiosenną przerwą świąteczną utrwalali wiadomości z zakresu ortografii oraz doskonalili redagowanie życzeń w ramach wielkanocnych stacji zadaniowych. Ponadto, poznali wiersz księdza Jana Twardowskiego pt. "Wielkanocny pacierz". Uczniowie klasy czwartej podkreślali w wierszu symbole związane z Wielkanocą i wyjaśniali ich znacznie.
4 kwietnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Mistrzostwach Gminy w Drużynowych Biegach Przełajowych.
W niedzielę, 2 kwietnia, w naszej szkole odbyła się druga edycja Festiwalu Dobra. Uczniowie klas piątej, szóstej oraz ósmej przygotowali z tej okazji pełne refleksji, piękne misterium pt. "Kielich goryczy". Ponadto, dzięki zaangażowaniu Nauczycieli, Rodziców oraz Uczniów przygotowany został Kiermasz Wielkanocny, podczas którego można było nabyć ozdoby świąteczne oraz pyszne wypieki.

Strony

Galeria Zdjęć