Sunday, 10.12.2023
Name days: Daniel / Bohdan / Julia
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. bł. ks. J. N. Chrzana w Gostyczynie

Szkoła Podstawowa im. bł. ks. J. N. Chrzana w Gostyczynie

<iframe src="https://widget.meteoalert.pl/index-widget.html?partnerId=40" style="border: 0; width: 100%; height:1000px;"></iframe>

18 września 2023 roku to dzień, który z pewnością na długo pozostanie w pamięci naszej szkolnej społeczności. Miało wówczas miejsce uroczyste otwarcie wielofunkcyjnego boiska sportowego wraz z czterotorową bieżnią i skocznią w dal.

4 maja uczniowie klas IV-VIII wybrali się do Śmielowa, do dworku Adama Mickiewicza, gdzie zgłębiali tajniki życia i twórczości autora "Pana Tadeusza" i jego związki z Wielkopolską. Była to piękna i pouczająca lekcja historii i literatury. Wycieczka odbyła się w ramach realizacji innowacji pedagogicznej "Romantyczne pejzaże".

17 marca „zazieleniło się’’ w naszej szkole za sprawą irlandzkiego święta – DNIA ŚWIĘTEGO PATRYKA.

Uczniowie klasy piątej poznali kolejne mity. Tym razem towarzyszyli Odyseuszowi podczas tułaczki po wojnie trojańskiej do Itaki - jego ojczyzny. Po wnikliwej lekturze mitu oraz wskazaniu najważniejszych punktów na mapie oraz stworzeniu planu wydarzeń uczniowie zredagowali list w roli Odyseusza do Penelopy - jego wiernej żony, w którym przedstawili jedną z jego przygód.

We wtorkowy wieczór, 29 listopada, w murach Starego Kina, odbyło się podsumowanie II Gminnego Konkursu Plastyczno-Literackiego pt. „Ballady pejzaży pełne”. Inspiracją dla młodych artystów–malarzy stały się ballady Adama Mickiewicza. Temat konkursowy nawiązywał do trwającego Roku Romantyzmu Polskiego. Podsumowaniu towarzyszyła wystawa prac.

Uczennice klasy 7 zapoznały się dzisiaj z okularami VR i poznały naukę w zupełnie innym wymiarze.

Na dzisiejszej lekcji chemii uczniowie klasy 8 poznali reakcje strąceniowie. W tym celu wykonali doświadczenie chemiczne,narysowali schemat doświadczenia, zapisali obserwacje,wnioski oraz odpowiednie równania reakcji. Dzięki podjętym działaniom temat został lepiej zrozumiany przez uczniów.

W konkursie ,,Od serca" pierwsze miejsce zajęła Julia Kłos z klasy 8. Natomiast wyróżnienia otrzymali Filip Jabłoński z klasy 5 oraz Julia Sztukowska z klasy 7. Gratulujemy pięknych i kreatywnych prac. Radzie Rodziców dziękujemy za ufundowanie nagród.

Uczniowie klasy 5 ,,zaplanowali" podróż po Europie. Korzystając z mapy obliczyli rzeczywistą odległość między europejskimi miastami. To była wspaniała okazja do powtórzenia wiadomości dotyczących skali!

Miniony tydzień upłynął w naszej szkole pod hasłem życzliwości i wdzięczności. Rozpoczęliśmy 21 listopada Światowym Dniem Życzliwości i Pozdrowień.

Strony

Galeria Zdjęć