Sunday, 25.10.2020
Name days: Inga / Daria / Katarzyna
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. bł. ks. J. N. Chrzana w Gostyczynie

Szkoła Podstawowa im. bł. ks. J. N. Chrzana w Gostyczynie

<iframe src="https://widget.meteoalert.pl/index-widget.html?partnerId=40" style="border: 0; width: 100%; height:1000px;"></iframe>

Wychowanie komunikacyjne z elementami informatyki

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF


Zagadnienia związane z wychowaniem komunikacyjnym i uzyskaniem karty rowerowej przez uczniów  są ujęte w podstawie programowej zajęć techniczych. Liczba godzin na realizację tych zagadnień jest jednak ograniczona. Doskonalenie praktycznej umiejętności jazdy rowerem było możliwe tylko w ramach zajęć pozalekcyjnych.
Na doskonalenie wiadomości i umiejętności związanych z wychowaniem komunikacyjnym postanowiłem wykorzystać jedną z tzw godzin karcianych mając na uwadze fakt, że zajęcia takie będą bardzo ważnym elementem zwiększającym bezpieczeństwo uczniów jako uczestników ruchu drogowego.
Po konsultacji z uczniami postanowiłem część teoretyczną poprowadzić w szkolnej pracowni komputerowej wykorzystując zestawy komputerowe, dostępne oprogramowanie oraz zebrane w tym celu materiały szkoleniowe i testy interaktywne jak również zasoby internetu. Zajęcia są nastawione na zdobywanie wiedzy i umiejętności. Mają charakter w znacznej mierze praktyczny i pozwalają zdobywać wiedzę w sposób atrakcyjny i trwały. Korelują treści związane z bezpiecznym poruszaniem się po drogach z wybranymi zagadnieniami edukacji informatycznej.
Zgodnie z założonymi celami na każdej godzinie staramy się łączyć teoretyczną wiedzę z wychowania komunikacyjnego z praktycznymi umiejętnościami informatycznymi. Pracujemy z programem PowerPoint tworząc  slajdy przedstawiające w ciekawej formie omawiane przez nas treści z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Wiele zajęć  przeprowadzamy w oparciu o "Multimedialny kurs wychowania komunikacyjnego" i "Niezbędnik rowerzysty". Odgrywamy też scenki, które mogły przytrafić się nam na drodze podczas jazdy rowerem.
Zajęcia traktujemy bardzo poważnie ponieważ mamy świadomość, że są one bardzo ważnym elementem zwiększającym bezpieczeństwo uczniów w ruchu drogowym.
W II półroczu część zajęć mamy zamiar przeznaczyć na  doskonalenie techniki jazdy rowerem i pokonywanie szkolnego toru sprawnościowego.
Szymon Fabiszczak

Galeria Zdjęć