Sunday, 25.10.2020
Name days: Inga / Daria / Katarzyna
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. bł. ks. J. N. Chrzana w Gostyczynie

Szkoła Podstawowa im. bł. ks. J. N. Chrzana w Gostyczynie

<iframe src="https://widget.meteoalert.pl/index-widget.html?partnerId=40" style="border: 0; width: 100%; height:1000px;"></iframe>

Spotkanie wychowawczo- profilaktyczne

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Czy mogę mieć Facebooka, czy mogę  podszywać się za kogoś innego, co to jest agresja słowna? Czy ponoszę odpowiedzialność za swoje czyny?  Na takie  i inne pytania znaleźli  odpowiedź uczniowie klas I-IV  naszej szkoły. W środę, 7 października 2020 roku odwiedziły naszą szkołę policjantki z Zespołu do spraw Nieletnich i Patologii Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wlkp.,  sierżant sztabowy Ewa Golińska –Jurasz  i starszy sierżant Patrycja Strumińska. Przekazały dzieciom bardzo cenne informacje na temat bezpieczeństwa w sieci i  przedstawiły zagrożenia na które mogą napotkać w  Internecie. Uczniowie  dowiedzieli  się, jakie mogą być konsekwencje wykorzystywania wizerunku innych osób bez ich zezwolenia, „podszywania się” pod inną osobę, wyśmiewania lub zastraszania innych osób.  Policjantki mówiły również  o agresji słownej oraz fizycznej wobec koleżanek i kolegów, podały przykłady, za jakie czyny mogą odpowiadać dzieci i rodzice oraz jakie mogą być konsekwencje prawne  takiego postępowania. Zwróciły  też uwagę na odpowiedzialne i świadome korzystanie z sieci. Spotkanie odbyło się w ramach realizacji zadań „Programu wychowawczo-profilaktycznego szkoły”.

W związku z tym, że w ostatnim czasie bardzo niepokojącym jest fakt, iż dzieci i młodzież  coraz częściej i znacznie wcześniej korzystają z różnorodnych portali i forów internetowych takie spotkania są potrzebne, a działania profilaktyczne warto prowadzić już od najmłodszych lat. Spotkanie o podobnej tematyce  zostanie również  zorganizowane dla uczniów klas V-VIII oraz rodziców.


T. K.

Galeria Zdjęć