Saturday, 10.4.2021
Name days: Daniel / Michał / Henryk
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. bł. ks. J. N. Chrzana w Gostyczynie

Szkoła Podstawowa im. bł. ks. J. N. Chrzana w Gostyczynie

<iframe src="https://widget.meteoalert.pl/index-widget.html?partnerId=40" style="border: 0; width: 100%; height:1000px;"></iframe>

Skarpetkowe wyzwanie

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Zapraszamy do udziału w akcji „Skarpetkowe wyzwanie”. Odbywa się ono co roku 21 marca z okazji Światowego Dnia Zespołu Downa. Tego dnia zakłada się dwie różne skarpetki, aby wyrazić różnorodność ludzi. Jak podają organizatorzy, do udziału jest zaproszony każdy, kto chce okazać solidarność z ludźmi cierpiącymi na zespół Downa oraz chce udzielić wsparcia im i ich rodzinom. Jednocześnie akcja ma na celu promowanie postawy ceniącej ludzką różnorodność, dzięki której świat jest piękny, kolorowy, ciekawy i inspirujący.

Można zapytać: „Dlaczego skarpetki?”. Organizatorzy akcji odpowiadają:

„Dwie różne skarpetki stały się symbolem Światowego Dnia Zespołu Downa, ponieważ chromosom ma kształt przypominający skarpetę. Data 21 marca też jest symboliczna, ponieważ ludzie z zespołem Downa mają dodatkowy chromosom numer 21. Mają ich trzy zamiast dwóch. Dlatego ta choroba genetyczna bywa też nazywana trisomią 21. Ci ludzie, choć mają coś ekstra, wcale się tym nie chełpią!”

Zachęcamy wszystkich naszych Uczniów, Nauczycieli i Rodziców do udziału w wyzwaniu.

Więcej informacji na temat akcji oraz tego, w jaki sposób można wspomóc dzieci z zespołem Downa i ich rodziny znajduje się na stronie:

https://skarpetkowewyzwanie.pl/

Zapraszamy do udziału.

Na zdjęcia czekamy do piątku, tj. 19 marca 2021 r. Prosimy przesłać je na adres: nauczaniezdalnepolski@gmail.com


                                                                                                                             Paulina Wielanek

 

Galeria Zdjęć