Piątek, 3.7.2020
Name days: Tomasz / Jacek / Mirosława
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. bł. ks. J. N. Chrzana w Gostyczynie

Szkoła Podstawowa im. bł. ks. J. N. Chrzana w Gostyczynie

Rekolekcje wielkopostne

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

W dniach od 8 do 10 kwietnia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w rekolekcjach wielkopostnych. Był to czas wolny od zajęć dydaktycznych. W szkole jednak codziennie odbywały się zajęcia wychowawczo-profilaktyczne.

Pierwszego dnia rekolekcji, tj. w poniedziałek, 8 kwietnia przed rozpoczęciem Myszy św. uczniowie wzięli udział w warsztatach z udziałem pana Łukasza Pawlika- niewidomego od 7 lat artysty, muzyka. Pan Łukasz podzielił się z uczniami historią swojego życia i próbował zachęcić ich do posiadania pasji. Opowiadał o tym jak ważna dla niego jest muzyka, ale także jak ważna jest pomoc osobom z niepełnosprawnością. Pokazał dzieciom, dzięki jakim akcesoriom może funkcjonować osoba niewidoma samodzielnie, ale również, że wierząc w siebie i uparcie dążąc do celu, można osiągnąć wiele, a nawet rzeczy wydające się niemożliwe do spełnienia.

Kolejnego dnia w szkole odbyły się zajęcia profilaktyczne z udziałem policji. W szkole pojawili się policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim. Zajęcia odbywały się w dwóch grupach. Młodsze dzieci zostały poinformowane przez policjantów o zasadach bezpieczeństwa. Z kolei młodzież klas IV- VIII dowiedziała się od kiedy i w jaki sposób odpowiadają za siebie przed sądem oraz jakie zagrożenia wiążą się z zażywaniem i posiadaniem substancji psychoaktywnych – narkotyków, dopalaczy itp.

W ostatnim dniu rekolekcji koło teatralne wraz z p. Pauliną Wielanek zaprosiło pozostałych uczniów, nauczycieli i Dyrektora szkoły na niezwykłe widowisko „Misterium Paschalne”, które było pięknym doświadczeniem i przygotowaniem do zbliżających się Świąt Wielkanocnych. 


A. G.

Galeria Zdjęć