Sunday, 25.10.2020
Name days: Inga / Daria / Katarzyna
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. bł. ks. J. N. Chrzana w Gostyczynie

Szkoła Podstawowa im. bł. ks. J. N. Chrzana w Gostyczynie

<iframe src="https://widget.meteoalert.pl/index-widget.html?partnerId=40" style="border: 0; width: 100%; height:1000px;"></iframe>

Realizacja akcji "Wartości - lubię to!"

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

W ramach realizacji akcji "Wartości - lubię to!" zainicjowanej przez Samorząd Uczniowski naszej szkoły, uczniowie klasy piątej i szóstej podczas lekcji wychowawczych najpierw odbyli debatę metodą World Cafe na temat odpowiedzialności. Próbowali zbudować definicję odpowiedzialności, zastanawiali się co to znaczy być odpowiedzialnym i nieodpowiedzialnym oraz wskazywali bohaterów filmowych i literackich, którzy wykazali się odpowiedzialnością lub nieodpowiedzialnością. Następnie wysłuchali piosenki Miksera na temat jednej z wartości wpisanej w "Program Wychowawczo-Profilaktyczny" oraz tworzyli plakaty na temat odpowiedzialności w różnych dziedzinach życia. W ramach edukacji globalnej uczniowie już niedługo przeprowadzą ciekawą akcję - wyzwanie dla wszystkich uczniów naszej szkoły będącej odpowiedzią na powierzoną w ręce ludzi odpowiedzialność za świat i środowisko naturalne. Efekty działań już niedługo będzie można podziwiać na korytarzu szkolnym przy głównym wejściu do szkoły. W ramach cyklu lekcji wychowawczych o odpowiedzialności uczniowie wysłuchają jeszcze opowiadania z tomu "Gorzka czekolada i inne opowiadania o ważnych sprawach w życiu". To działanie wynika z kolei z realizacji ogólnopolskiego projektu: "Wychowanie przez czytanie".


PW

Galeria Zdjęć