Piątek, 3.7.2020
Name days: Tomasz / Jacek / Mirosława
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. bł. ks. J. N. Chrzana w Gostyczynie

Szkoła Podstawowa im. bł. ks. J. N. Chrzana w Gostyczynie

Gminny Finał Ogólnopolskiej Kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł 2019”

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Dnia 17 czerwca 2019r. o godzinie 9.00 rozpoczął się Gminny Finał Ogólnopolskiej Kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł 2019”. W tym roku odbywał się on pod hasłem:  „CHCE MI SIĘ CHCIEĆ”, a gospodarzem wydarzenia była Szkoła Podstawowa im. Błogosławionego ks. Jana Nepomucena Chrzana w Gostyczynie. Celami tegorocznej akcji było: rozwijanie i wspieranie zdolności, rozbudzanie motywacji i kształtowanie pozytywnego myślenia, wspieranie rozwoju dziecka poprzez eliminowanie biernego sposobu spędzania wolnego czasu na rzecz aktywności fizycznej i intelektualnej.

Najpierw uczestnicy kampanii, czyli reprezentacje szkół podstawowych z terenu Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce wraz z opiekunami oraz podopieczni Stowarzyszenia Rozwoju Dziecka i Rodziny w Nowych Skalmierzycach, wzięli udział w uroczystym przemarszu z transparentami ulicami Gostyczyny. Następnie w sali gimnastycznej odbyło się  uroczyste powitanie przybyłych gości: władze gminy reprezentowała Pani Anna Uciechowska – przewodnicząca Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz pełnomocnik burmistrza ds. Przemocy Hanna Winiecka – Rozbicka. Po prezentacji drużyn rozpoczęły się konkurencje sportowe, plastyczna i literacka. Uczestnicy kampanii po wyczerpujących rozgrywkach mogli posilić się przygotowanym dla nich poczęstunkiem: kiełbaskami z grilla, chlebem ze smalcem i ogórkiem oraz słodkościami. Następnie odbyło się podsumowanie rozgrywek, wręczenie nagród i dyplomów. W ogólnej klasyfikacji po zsumowaniu zdobytych punktów zwyciężyła Szkoła Podstawowa im. Błogosławionego ks. Jana Nepomucena Chrzana w Gostyczynie. Drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Nowych Skalmierzycach, a trzecie Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Droszewie. Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz nagrody.

Na zakończenie podziękowano opiekunom uczniów i podopiecznych ŚDS w Nowych Skalmierzycach. Otrzymali oni statuetki i certyfikaty. Gospodarz imprezy, Szkoła Podstawowa im. Błogosławionego ks. Jana Nepomucena Chrzana w Gostyczynie, otrzymała puchar jako podziękowanie za organizację tegorocznego Gminnego Finału Ogólnopolskiej Kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł 2019”.

Tegoroczny finał należy już do przeszłości. Na pewno w pamięci uczestników pozostanie świetna pogoda, sportowa rywalizacja, wspaniałe nagrody i towarzysząca temu ciepła, rodzinna atmosfera.


 

Koordynatorzy szkolni

Marzena Wrzosek

Dominika Walczak

Galeria Zdjęć