Sunday, 27.9.2020
Name days: Damian / Wincenty
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. bł. ks. J. N. Chrzana w Gostyczynie

Szkoła Podstawowa im. bł. ks. J. N. Chrzana w Gostyczynie

<iframe src="https://widget.meteoalert.pl/index-widget.html?partnerId=40" style="border: 0; width: 100%; height:1000px;"></iframe>

Europejski Dzień Języków Obcych

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

W poniedziałek 12.10.2015r odbył się apel z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych, który był zwieńczeniem trwających już od dwóch tygodni wydarzeń związanych z tym „świętem”. A to dlatego, że zostały na nim wręczone nagrody oraz dyplomy za Szkolny Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych, przeprowadzony w klasach 4-6 25.09.2015r., oraz za Szkolny Konkurs na Najpiękniejszą Flagę Krajów Anglojęzycznych, przeprowadzony w klasach 1-3 we wrześniu. Nagrodzeni zostali następujący uczniowie: 

W Szkolnym Konkursie na Najpiękniejszą Flagę Krajów Anglojęzycznych

I miejsce zajęły (ex aequo): Ola i Julia z klasy 2

II miejsce (ex aequo) zajęli: Szymon z klasy 3 oraz Natalia z klasy 2

III miejsce (ex aequo) zajęli: Kuba z klasy 1 oraz Lena z klasy 2

W Szkolnym Konkursie Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych nagrody za I, II i III miejsce trafiły kolejno do: Patryka, Zuzi oraz Nikoli z klasy 6.

Po wręczeniu dyplomów, pani dyrektor Jolanta Siwak, nauczyciele oraz uczniowie mogli zobaczyć prezentacje multimedialne o różnych krajach Europejskich (np.: o Szkocji, Niemczech, Włoszech, Turcji, Norwegii) oraz ich tradycjach i językach, które zostały przygotowane i przedstawione przez uczniów z klasy 5 i 6.

Poza tym, przez cały dzień cała społeczność szkolna mogła oglądać galerię prac konkursowych wykonanych przez uczniów klas 1-3, a także wziąć udział w konkursie na „Jaki to język?”, w którym to należało odgadnąć jak brzmi słowo „Kocham Cię” w różnych językach świata.

Wydarzenie to było okazją do pogłębienia naszej wiedzy na temat różnych krajów Europejskich, i nie tylko, ich tradycji i języku, a także na ćwiczenie umiejętności językowych naszych uczniów. Mamy nadzieję, że nasi uczniowie w przyszłości znów chętnie wezmą udział w podobnym wydarzeniu.

ŻB

Galeria Zdjęć