Poniedziałek, 10.8.2020
Name days: Bogdan / Borys / Wawrzyńiec
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. bł. ks. J. N. Chrzana w Gostyczynie

Szkoła Podstawowa im. bł. ks. J. N. Chrzana w Gostyczynie

„Narodowe Czytanie” po raz ósmy

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

W sobotę, siódmego września, dwie uczennice  naszej szkoły: Natalia Andrzejewska i Julia Stępniak wzięły udział w ósmej już edycji Narodowego Czytania. Spotkanie zorganizowało Centrum Kultury oraz Biblioteka Publiczna Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce. Zebranych uczestników powitała Dyrektor Centrum Kultury oraz Biblioteki Publicznej pani Małgorzata Jarosik. Tym razem uczestnicy zgromadzeni na wspólnej lekturze czytali wybrane nowele polskie. Były wśród nich: „Mój ojciec wstępuje do strażaków” Brunona Schulza, „Rozdziobią nas kruki i wrony” Stefana Żeromskiego, „Orka” Władysława Reymonta oraz nowela „Dym” Marii Konopnickiej. Poza ucztą literacką, uczestnicy mogli wysłuchać utworów muzycznych w wykonaniu duetu: Moniki Walczak (skrzypce, wokal) oraz Krystiana Przybyła (pianino). Poza tym na zgromadzonych czekała jeszcze jedna, tym razem teatralna, niespodzianka. Uczestnicy Pracowni Teatralnej „Maski” działającej przy Centrum Kultury oraz Bibliotece Publicznej Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce przenieśli wszystkich w świat XIX wieku, a to za sprawą spektaklu opartego na motywach noweli Bolesława Prusa pt. „Katarynka”. Cieszymy się, że uczniowie naszej szkoły włączają się w życie kulturalne naszej lokalnej społeczności, a swoim zaangażowaniem i zapałem zarażają innych. A już za rok jesteśmy zaproszeni do lektury „Balladyny” Juliusza Słowackiego.

 

                                                                                                                                             Paulina Wielanek

Galeria Zdjęć