Sunday, 25.10.2020
Name days: Inga / Daria / Katarzyna
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. bł. ks. J. N. Chrzana w Gostyczynie

Szkoła Podstawowa im. bł. ks. J. N. Chrzana w Gostyczynie

<iframe src="https://widget.meteoalert.pl/index-widget.html?partnerId=40" style="border: 0; width: 100%; height:1000px;"></iframe>

Uroczystość Bożego Narodzenia to radosne Święto,

czas spotkania z Bogiem i w gronie najbliższych.

Jak co roku roku w naszej szkole, po uzyskaniu certyfikatu od głównego organizatora, został zorganizowany dzień poświęcony tabliczce mnożenia. Tegoroczne hasło brzmiało: „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!”.

14 października 2019r. w Szkole Podstawowej im. Błogosławionego ks. Jana Nepomucena Chrzana w Gostyczynie miało miejsce ślubowanie klasy pierwszej. Wspomniani uczniowie po ponad miesiącu nauki zostali symbolicznie pasowani na uczniów Szkoły Podstawowej w Gostyczynie.

26 września 2019 roku zapłonęło ognisko po raz drugi, nie w lesie, ale w Gospodarstwie Agroturystycznym „Pod bocianem” w Sławinie. W tym dniu , z inicjatywy rodziców odbyło się spotkanie integracyjne dzieci z klasy trzeciej. Mimo natłoku zajęć, mamy, kolejny raz znalazły czas, aby to czwartkowe popołudnie, czasami deszczowe, a czasami pogodne, spędzić wspólnie ze swoimi pociechami.

Dnia 26 września w naszej szkole odbyły się wybory przewodniczącego i zastępców Samorządu Uczniowskiego.

Uprawnionych do głosowania było 130 członków społeczności szkolnej. W głosowaniu wzięło udział 119 osób.

Skład  komisji wyborczej: Zuzanna Kamzol, Nina Gaszczyńska, Katarzyna Łuczak.

W piękne piątkowe popołudnie uczniowie klasy piątej wraz z rodzicami i wychowawcą spotkali się wspólnie na klasowym ognisku integracyjnym. Był to czas zabaw, radości, ale i nauki. Uczniowie spotkali się z przedstawicielami Ochotniczej Straży Pożarnej w Gostyczynie. Mogli zobaczyć jak wygląda wyposażenia auta strażackiego, sprzęt służący do ratowania życia i mienia ludzkiego.

We wtorek, 17 września, już od samego rana nasza szkoła świętowała wspólnie Dzień Kropki. Święto twórczości i kreatywności uczniowskiej rozpoczęliśmy oglądając krótki animowany filmik o Vashti – niezwykłej dziewczynce, która dzięki namalowaniu kropki właśnie i wsparciu swojej nauczycielki plastyki uwierzyła w siebie, swoje możliwości i talent.

Strony

Galeria Zdjęć