Poniedziałek, 10.8.2020
Name days: Bogdan / Borys / Wawrzyńiec
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. bł. ks. J. N. Chrzana w Gostyczynie

Szkoła Podstawowa im. bł. ks. J. N. Chrzana w Gostyczynie

Dnia 17 czerwca 2019r. o godzinie 9.00 rozpoczął się Gminny Finał Ogólnopolskiej Kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł 2019”. W tym roku odbywał się on pod hasłem:  „CHCE MI SIĘ CHCIEĆ”, a gospodarzem wydarzenia była Szkoła Podstawowa im. Błogosławionego ks. Jana Nepomucena Chrzana w Gostyczynie.

Dwunastego czerwca Mszą Św. o godz. 8.00 rozpoczęło się w naszej szkole wspólne świętowanie Dnia Patrona. Uroczystą Eucharystię w intencji Dyrekcji, Grona Pedagogicznego, Pracowników, Uczniów oraz ich Rodziców sprawował ks. kan. Michał Pacholczyk. W homilii przybliżył on zebranym na modlitwie postać bł. Ks. Jana Nepomucena Chrzana, patrona szkoły. Druga część uroczystości odbyła się w szkolnych murach.

W dniach od 8 do 10 kwietnia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w rekolekcjach wielkopostnych. Był to czas wolny od zajęć dydaktycznych. W szkole jednak codziennie odbywały się zajęcia wychowawczo-profilaktyczne.

Kolejna wizyta w salonie samochodowym, która odbyła się 4 czerwca 2019 roku pozostanie w naszej  pamięci. W tym dniu gościliśmy w salonie samochodowym „Mercedes Benz Garcarek”, rodzinnej firmie braci Jana Garcarka i Andrzeja Garcarka. Zostaliśmy  oprowadzeni po firmie przez ojca i syna - pana Andrzeja  oraz pana Rafała. Towarzyszyła nam również mama jednego ucznia.

Co widzę przed sobą? To samo , co moja koleżanka lub kolega? Nie wszystkie dzieci widziały to samo, a jeszcze trudniej było narysować kredkami „Co widzę przed sobą”. Był to bowiem temat pracy dla uczniów klasy drugiej i trzeciej, którą miały wykonać na zajęciach z edukacji plastycznej. Tym razem zajęcia  odbywały się w plenerze. Co rysowali uczniowie?

Dzień mamy to wyjątkowe i szczególne święto. Drugoklasiści postanowili zaprosić do szkoły swoje mamy 31 maja 2019 roku, a słowa  piosenki „My rodzinę dobrą mamy” stanowiły  inspirację do przygotowania montażu słowno- muzycznego z tej okazji. Była  reklama, kołysanka, humorystyczne scenki i piosenki. Uśmiech gościł na ustach Mam, gdy oglądały występy swoich pociech.

7 czerwca uczniowie klasy drugiej i piątej wzięli udział w Ogólnopolskiej Akcji „Jak nie czytam jak czytam!”. Celem akcji jest budowanie pozytywnego wizerunku książki, tak by czytanie kojarzyło się z czymś przyjemnym, z wolnym czasem i rozrywką. Akcja ma zachęcić tych uczniów, którzy wciąż traktują czytanie jako przykry obowiązek. Symbolem wspólnej akcji jest rekord w liczbie osób czytających w jednym momencie.

Dziesiątego czerwca pięcioro uczniów naszej szkoły uczestniczyło w uroczystym rozdaniu nagród w I Regionalnym Konkursie Plastycznym pt. „Wielkanocna pocztówka”. Konkurs został zorganizowany przez PBP Książnicę Pedagogiczną im. A. Parczewskiego w Kaliszu. Jego celem było zaprojektowanie i stworzenie kartki – pocztówki wielkanocnej.

Strony

Galeria Zdjęć