Piątek, 18.10.2019
Name days: Hanna / Julian / Łukasz
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. bł. ks. J. N. Chrzana w Gostyczynie

Szkoła Podstawowa im. bł. ks. J. N. Chrzana w Gostyczynie

Ulotka informacyjna dotycząca rekrutacji znajduje się na stronie:

Ministerstwa Edukacji Narodowej

Proszę kliknąć na

Materiały do Pobrania

W czwartkowe popołudnie, 27 września, klasa czwarta spędziła bardzo miło czas, wspólnie bawiąc się przy ognisku. Było to piękne wspólne spotkanie i okazja do integracji nie tylko dla uczniów, ale także dla rodziców. Nie zabrakło także nauki.

W związku z podsumowaniem konkursu na projekt promujący wartości rodziny, 4 października 2018 r. nasza szkoła została zaproszona przez Wojewodę Wielkopolskiego Zbigniewa Hoffmana na Festyn Rodzinny „Wielkopolska stawia na Rodzinę”. Przedstawiciele społeczności szkolnej: uczniowie i rodzice wraz z Dyrektorem Szkoły i nauczycielami, udali się do Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu po odbiór nagrody.

19 września 2018 roku zapłonęło ognisko nie w lesie , ale w Gospodarstwie Agroturystycznym „Pod bocianem” w Sławinie. W tym dniu , z inicjatywy rodziców odbyło się spotkanie integracyjne dzieci klasy drugiej. Mimo natłoku zajęć, mamy znalazły czas, aby to słoneczne popołudnie spędzić wspólnie ze swoimi dziećmi, korzystając z pięknej pogody kończącego się lata, Były kiełbaski, coś słodkiego i napoje.

W tym roku już po raz ósmy obchodziliśmy ŚDTM. Zespoły egzaminatorów utworzone przez uczniów sprawdzały znajomość tabliczki mnożenia wśród kolegów i koleżanek oraz nauczycieli, pracowników szkoły i rodziców. Należało wylosować zadania sprawdzające znajomość tabliczki mnożenia i rozwiązać je w pojedynkę. Kto odpowiedział poprawnie na 5 pytań z losu, otrzymywał odznakę Eksperta Tabliczki Mnożenia oraz coś słodkiego.

Dnia 20 września 2018 roku w naszej szkole odbyły się spotkania z adwokatami Sądu Rejonowego z Kalisza. Porady prawników odbywały się w ramach wspólnej akcji Wielkopolskiej Izby Adwokackiej i Komendy Policji.

Europejski  Dzień Języków to międzynarodowe święto, które zostało ustanowione z inicjatywy Rady Europy i jest obchodzone na całym kontynencie corocznie 26 września. Jego celem jest zachęcenie Europejczyków do nauki języków obcych oraz propagowanie zalet różnorodności językowej.

15 września to od kilku lat także w wielu polskich szkołach dzień obchodzony jako tajemniczo brzmiące Święto  Kropki. Cóż to za święto i czym dzień ten różni się od innych świąt w kalendarzu? Jest to nade wszystko święto twórczości, kreatywności uczniowskiej, jak  również święto talentów i wiary w siebie.

8 września o godz. 11.00 w pięknej nastrojowej scenerii Małej Filharmonii, w murach Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów w Nowych Skalmierzycach, odbyła się po raz kolejny akcja Narodowego Czytania, objęta honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej.

Strony

Galeria Zdjęć