Czwartek, 9.4.2020
Name days: Maja / Marceli / Dominik
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. bł. ks. J. N. Chrzana w Gostyczynie

Szkoła Podstawowa im. bł. ks. J. N. Chrzana w Gostyczynie

„Niektórzy ludzie potrafią zrozumieć zwierzęta. A kiedy coś rozumiemy to łatwiej jest czynić rzeczy potrzebne i wartościowe. A kluczem do tego jest wiedza”. Mamy nadzieję, że źródłem wiedzy dla dwudziestu sześciu uczniów klas I-III było widowisko interaktywne „Doktor Dolittle i jego zwierzęta”, przygotowane przez aktorów Teatru SHOW z Wrocławia. Widowisko jest oparte na powieści, która jest lekturą w klasach I-III.

Dnia 21 marca w naszej szkole uroczyście powitaliśmy „Wiosnę”. Cała impreza i towarzyszące jej konkursy zostały zorganizowane z inicjatywy naszych uczniów: Aleksa oraz Natalii z klasy piątej. W organizację imprezy włączył się SU oraz opiekun SU- Pani Monika Sikora, pedagog szkolny Pani Aleksandra Garstka oraz dyrektor Jolanta Siwak.

Nasza szkoła po raz kolejny włączyła się do ogólnopolskiej akcji organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom „Góra Grosza”.

„Odkurzamy zapomniane instrumenty” to temat kolejnej w tym roku szkolnym lekcji z filharmonią. Organizatorzy zaprosili tym razem na spotkanie zespół muzyków grających na instrumentach, które już nie zawsze możemy spotkać we współczesnych filharmoniach. Są to np. klawesyn, flet traverso czy viola de gamba. Uczniowie nie tylko mogli usłyszeć brzmienie tych instrumentów, ale także obejrzeć je z bliska czy nawet dotknąć.

„Szczęśliwi, którzy nauczyli swoje dzieci

cieszyć się drobnymi rzeczami”

Jeremias Gotthelf

Każda pora roku ma swoje uroki. Jedni lubią wiosnę, inni lubią lato i jesień. Czy dzieci lubią zimę? Czy lubią zajęcia i zabawy na śniegu? Odpowiedzi na pytania można doszukać się w galerii zdjęć, która przedstawia uczniów klasy drugiej i trzeciej na zajęciach z wychowania fizycznego. Rozgrzewka na powietrzu, zabawa w śnieżki, lepienie bałwana, a przy tym współpraca i współdziałanie. Nic dodać, nic ująć.

W dniu 7.02.2019 roku odbyła się lekcja otwarta z języka angielskiego w klasie drugiej. Temat lekcji: „Where’s the box? Gdzie jest pudełko? Pytania o położenie przedmiotów”. Podczas lekcji uczniowie doskonalili umiejętność pytania o położenie przedmiotów oraz udzielania odpowiedzi na nie. Utrwalili nazwy przedmiotów w domu oraz przyimki miejsca.

Uczniowie klasy VII na zajęciach z wychowawcą, w ramach działań związanych z klasowym programem wychowawczo-profilaktycznym wcielili się w wymarzone zawody. Zaprezentował się fotograf, raper, technik informatyk, 2 mechaników, rolnik, kierowca, kosmetyczka i 2 piłkarzy. Na wcześniejszych zajęciach krótko uzasadniali, dlaczego chcieliby pracować w wybranych zawodach a teraz musieli zaprezentować je w odpowiednim przebraniu. Oto krótka fotorelacja.

Ulotka informacyjna dotycząca rekrutacji znajduje się na stronie:

Ministerstwa Edukacji Narodowej

Proszę kliknąć na

Materiały do Pobrania

Oto świat pogrążony w ciemnościach nawiedza Światło. Przedziwnie, bo przychodzi najpierw do pogan, do Mędrców ze Wschodu. A więc do nas, nierozumiejących, szukających szczęścia  po omacku, pogrążonych w ciemnościach grzechu, lęku, nieufności, samotności, bólu. I obyśmy mieli wystarczająco wrażliwe serca, by dać Mu się uwieść, bo do Światła jesteśmy powołani.

Strony

Galeria Zdjęć