Saturday, 10.4.2021
Name days: Daniel / Michał / Henryk
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. bł. ks. J. N. Chrzana w Gostyczynie

Szkoła Podstawowa im. bł. ks. J. N. Chrzana w Gostyczynie

<iframe src="https://widget.meteoalert.pl/index-widget.html?partnerId=40" style="border: 0; width: 100%; height:1000px;"></iframe>

Zajęcia pozalekcyjne – kółko artystyczne w klasie II

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

W roku szkolnym 2013/2014 odbywają się zajęcia artystyczne dla uczniów klasy  II. W zajęciach uczestniczy 8 dzieci – 6 chłopców i 2 dziewczynki a odbywają się w czwartki od 7.35 do 8.20. Edukacja artystyczna  odgrywa ważną rolę w procesie harmonijnego rozwijania osobowości uczniów. Ma ona na celu kształtowanie kultury estetycznej i pobudzanie wrażliwości na piękno otaczającego świata oraz rozwijanie postawy twórczej poprzez działalność plastyczną,  muzyczną i teatralną.

Zajęcia kółka mają na celu rozwijać  wyobraźnię ruchowo – przestrzenną, budzić i rozwijać ciekawość poznawczą, rozbudzać  motywację do zajmowania się działalnością artystyczną, popularyzować kulturę artystyczną u dzieci, rozwijać ich zmysł wokalny oraz możliwości zaprezentowania się na scenie,  wdrażać do odkrywania swoich uzdolnień scenicznych, wczuwania się w rolę i akcję, do poszukiwania twórczych działań plastycznych i rozwiązań dekoratorskich.  Przygotowują również uczniów do czynnego udziału w życiu szkoły ( np. udział w apelach i uroczystościach szkolnych ) oraz do udziału w konkursach muzycznych, plastycznych.

Ewa Bartczak

Galeria Zdjęć