Saturday, 10.4.2021
Name days: Daniel / Michał / Henryk
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. bł. ks. J. N. Chrzana w Gostyczynie

Szkoła Podstawowa im. bł. ks. J. N. Chrzana w Gostyczynie

<iframe src="https://widget.meteoalert.pl/index-widget.html?partnerId=40" style="border: 0; width: 100%; height:1000px;"></iframe>

Szkolne laboratorium chemiczne

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

W roku szkolnym 2018/2019 w naszej szkole ruszyły zajęcia laboratoryjne z biologii i chemii dla zainteresowanych uczniów klas VII-VIII. Głównym celem ćwiczeń jest nabywanie umiejętności niezależnego myślenia, samodzielnego  przeprowadzania doświadczeń i wyciągania wniosków z otrzymywanych wyników. Uczniowie posługują się metodami badawczymi typowymi dla nauk przyrodniczych. Szkolne laboratorium umożliwia uczniom rozwój twórczego myślenia, poszerzanie ich zainteresowań oraz zaspokajanie ciekawości świata, bowiem tak jak powiedział Paulo Coelho ,,Jest tylko jeden sposób nauki, poprzez działanie”.

Na zajęciach m.in.: stworzyliśmy pastę do mycia zębów dla słonia, rozdzielaliśmy mieszaniny na składniki, badaliśmy odczyny roztworów z życia codziennego, wykrywaliśmy białka, tłuszcze i cukry w produktach spożywczych oraz obserwowaliśmy otaczający nas świat pod mikroskopem. To tylko niektóre z naszych działań, zostało nam jeszcze wiele do odkrycia.

Oto krótka fotorelacja z naszych piątkowych spotkań.


 

Julia Janaś wraz z młodymi chemikami i biologami

Galeria Zdjęć