Saturday, 10.4.2021
Name days: Daniel / Michał / Henryk
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. bł. ks. J. N. Chrzana w Gostyczynie

Szkoła Podstawowa im. bł. ks. J. N. Chrzana w Gostyczynie

<iframe src="https://widget.meteoalert.pl/index-widget.html?partnerId=40" style="border: 0; width: 100%; height:1000px;"></iframe>

Projekt edukacyjny „Ludzie listy piszą…”

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

W naszej szkole realizowany był projekt przedmiotowy z  języka polskiego w klasach IV-VI pt. „Ludzie listy piszą…”. Celem projektu było przede wszystkim przypomnienie zasad pisania listu oraz kształtowanie postawy szacunku wobec drugiego człowieka okazywanej w korespondencji (estetyka, pisownia wielką literą wyrazów wskazujących na adresata).  

Najlepszym sprawdzianem, na ile te założenia zostały osiągnięte było napisanie „prawdziwych” listów do realnych osób i ich wysłanie. W tym celu nasi uczniowie włączyli się w ogólnopolską akcję „Marzycielska Poczta”, która polega na wysyłaniu tradycyjnych listów i kartek do ciężko chorych dzieci. Po wizycie na stronie akcji i zapoznaniu się z profilami tychże dzieci nie trzeba było już nikogo zachęcać do działania. Nasi uczniowie z wypiekami na twarzy opowiadali sobie na przerwach historie dziewcząt i chłopców, do których postanowili napisać listy. Potem wspólna wyprawa do skrzynki na listy, uśmiechy i rozmowy na temat adresatów. Mamy nadzieję, że nasze listy choć na chwilę pomogły im zapomnieć o chorobie i na ich twarzach pojawiły się ogromne uśmiechy.

 

D. W.

Galeria Zdjęć