Saturday, 10.4.2021
Name days: Daniel / Michał / Henryk
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. bł. ks. J. N. Chrzana w Gostyczynie

Szkoła Podstawowa im. bł. ks. J. N. Chrzana w Gostyczynie

<iframe src="https://widget.meteoalert.pl/index-widget.html?partnerId=40" style="border: 0; width: 100%; height:1000px;"></iframe>

Kółko języka angielskiego

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Uczniowie klas IV-V uczestniczą w kółku języka angielskiego, które ma na celu przekazanie wiedzy na temat krajów anglojęzycznych. Jednym z tematów jest kultura krajów anglojęzycznych, ale również nauka słownictwa. Znajomość języka angielskiego jak i wiedza  z zakresu danego obszaru językowego okazują się być niezbędne we współczesnym świecie. Uczniowie, pracując w grupach rozwijają swoje umiejętności komunikacyjne.

Podczas kółka języka angielskiego uczniowie klas IV i V, pracowali w grupach nad projektem zatytułowanym „Mój wymarzony dom”. Uczniowie opisali w języku angielskim domy w których chcieliby zamieszkać, urozmaicili swoje opisy rysunkami oraz wzbogacili słownictwo. Ponadto ćwiczyli umiejętności takie jak praca w grupie oraz komunikowanie się.

Londyn-miejsce warte zwiedzenia to jeden z tematów kółka języka angielskiego. Uczniowie klas IV i V stworzyli mini przewodniki, opisujące najciekawsze miejsce Londynu. Pozwoliło to uczniom doskonalić umiejętność wyszukiwania informacji oraz pracy zespołowej. Uczniowie poszerzyli również swoją ogólną wiedzę na temat miejsc godnych polecenia w Londynie.

mgr Kinga Jarzębska

Galeria Zdjęć