Saturday, 10.4.2021
Name days: Daniel / Michał / Henryk
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. bł. ks. J. N. Chrzana w Gostyczynie

Szkoła Podstawowa im. bł. ks. J. N. Chrzana w Gostyczynie

<iframe src="https://widget.meteoalert.pl/index-widget.html?partnerId=40" style="border: 0; width: 100%; height:1000px;"></iframe>

XVIII Konkurs Ortograficzny „MISTRZ ORTOGRAFII”

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

11 lutego 2016 roku w odbyły się szkolne eliminacje XVIII Konkursu Ortograficznego MISTRZ ORTOGRAFII dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych. Konkursowi patronuje Rada Języka Polskiego oraz Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

W eliminacjach wzięło udział 13 uczniów naszej szkoły, których zadaniem było napisanie konkursowego dyktanda. Komisja do etapu międzyszkolnego zakwalifikowała uczennicę klasy IV, Zuzannę Kamzol i ucznia klasy V, Adama Skowrońskiego. Zuzia i Adam w czwartek 3 marca wzięli udział w eliminacjach międzyszkolnych, które miały miejsce w Szkole Podstawowej nr 5 im. Mieszka I w Ostrowie Wielkopolskim. Etap II polegał na rozwiązaniu niezwykle trudnego testu z ortografii i interpunkcji. I choć ani Zuzi ani Adamowi nie udało się przejść do kolejnego etapu potyczek ortograficznych, gratulujemy im bardzo ogromnej wiedzy dotyczącej trudnej, polskiej pisowni. Brawo!!

D. W.

Galeria Zdjęć