Saturday, 10.4.2021
Name days: Daniel / Michał / Henryk
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. bł. ks. J. N. Chrzana w Gostyczynie

Szkoła Podstawowa im. bł. ks. J. N. Chrzana w Gostyczynie

<iframe src="https://widget.meteoalert.pl/index-widget.html?partnerId=40" style="border: 0; width: 100%; height:1000px;"></iframe>

Sukces w BRD 2014

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

W  czwartek 08. 05. 2014 r. odbyły się Gminne Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Jest to impreza, która od wielu lat cieszy się dużą popularnością wśród uczniów szkół podstawowych i gimnazjów.  Propagowana jest przez Polski Związek Motorowy, Komendę Policji, Ministerstwo Transportu Budownictwa i Gospodarki Morskiej, Krajową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, Ministerstwo Edukacji Narodowej, Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego, Instytut Transportu oraz nauczycieli zajęć technicznych i wychowania fizycznego.

Duże zasługi w organizacji tego turnieju mają władze naszej gminy, które nigdy nie szczędzą środków na cenne puchary i medale. Zachęca to młodzież do rywalizacji i poszerzania wiedzy z zakresu przepisów ruchu drogowego oraz bezpiecznej jazdy rowerem. W ten sposób stopniowo wzrasta świadomość i odpowiedzialność przyszłych kierowców.

W tegorocznych zawodach wystartowały drużyny 5 szkół podstawowych. Rywalizacja była zacięta. Najpierw rowerzyści napisali testy z przepisów ruchu drogowego, następnie rywalizowali w praktycznym udzielaniu pierwszej pomocy a na zakończenie przystąpili do pokonywania toru sprawnościowego. Jury zsumowało punkty i wyłoniło zwycięzców.

Drużyna z naszej szkoły reprezentowana przez 2 uczennice z klasy V i 2 uczniów z klasy VI zwyciężyła zapewniając sobie udział w eliminacjach powiatowych, które odbędą się 15 maja w SP 11 w Ostrowie Wielkopolskim.

Należy dodać, że Amelia S. z klasy V zajęła również I miejsce w klasyfikacji indywidualnej.

Puchary, medale i dyplomy wręczyli zwycięzcom osobiście Kierownik Referatu Oświaty Urzędu Gminy i Miasta w Nowych Skalmierzycach oraz Pani Dyrektor Szkoły w Nowych Skalmierzycach.

Reprezentantom szkoły serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszych rozgrywkach.

Sz. Fabiszczak

Galeria Zdjęć