Saturday, 10.4.2021
Name days: Daniel / Michał / Henryk
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. bł. ks. J. N. Chrzana w Gostyczynie

Szkoła Podstawowa im. bł. ks. J. N. Chrzana w Gostyczynie

<iframe src="https://widget.meteoalert.pl/index-widget.html?partnerId=40" style="border: 0; width: 100%; height:1000px;"></iframe>

Poruszyć obraz

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Pod takim hasłem 26 lutego odbyły się w naszej szkole pozalekcyjne warsztaty RNU (Rodzic –Nauczyciel - Uczeń) dla klasy IV.

Tematem spotkania było tworzenie animacji z obrazów statycznych.   Warsztaty rozpoczęły się krótką prezentacją, która wprowadziła obecnych w świat animacji. Pokazała ona, jak z szeregu statycznych klatek powstaje złudzenie ruchu nazywane animacją. Podczas prezentacji zostało wyjaśnione pojęcie animacji. Przedstawiono również warunki niezbędne do płynnego odbioru animacji przez oko ludzkie i zaprezentowano proste narzędzia do ich tworzenia.

Następnie wyświetlony został 2 minutowy fragment filmu animowanego, który otrzymał Oskara  za płynność i szybkość animacji.

Po takim wstępie rozpoczęła się właściwa część warsztatów. Pokaz prowadzącego połączony z pogadanką zainspirował uczniów wraz z ich rodzicami do intensywnej pracy. Okazało się że animacje nie są wcale takie trudne do wykonania. Zaczęto  wprawiać w ruch samoloty, promy kosmiczne, balony itd. . Uczniowie pracowali z prawdziwym zapałem a rodzice dzielnie ich wspierali.

Zajęcia przebiegały w bardzo miłej atmosferze i zakończyły się prezentacją wykonanych prac.


Sz. F.


Załącznik: 
Balon.gif 75.57KB
Małpka.gif 38.97KB
Samolot2.gif 92.38KB
Witamy.gif 593.78KB
Wyścigi.gif 203.5KB
Prom1.gif 521KB
Samolot4.gif 125.65KB

Galeria Zdjęć