Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. bł. ks. J. N. Chrzana w Gostyczynie

Szkoła Podstawowa im. bł. ks. J. N. Chrzana w Gostyczynie

Gminne Eliminacje Turnieju BRD 2013

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

W poniedziałek 22. 04. 2013 r. odbyły się Gminne Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Jest to impreza, która co roku cieszy się dużą popularnością wśród uczniów szkół podstawowych i gimnazjów.  Turniej jest propagowany w szkołach od wielu lat przez nauczycieli zajęć technicznych i wychowania fizycznego.

Duże zasługi w jego organizacji mają władze naszej gminy, które nigdy nie szczędzą środków na cenne puchary, medale i nagrody. Zachęca to młodzież do rywalizacji i poszerzania wiedzy z zakresu przepisów ruchu drogowego oraz bezpiecznej jazdy rowerem. W ten sposób stopniowo wzrasta świadomość i odpowiedzialność przyszłych kierowców.

W tegorocznych zawodach wystartowały drużyny 5 szkół podstawowych. Rywalizacja była zacięta. Najpierw rowerzyści napisali testy z przepisów ruchu drogowego a następnie przystąpili do pokonywania toru sprawnościowego. Jury zsumowało punkty i wyłoniło zwycięzców.

Drużyna z naszej szkoły reprezentowana przez Patryka Sz. z kl. V, Piotra R. z kl. V i Daniela S. z kl. VI zajęła wysokie II miejsce tuż za Biskupicami Ołobocznymi, które zwyciężyły i 26 kwietnia będą reprezentowały gminę na eliminacjach powiatowych w Ostrowie Wielkopolskim.

Należy dodać, że Patryk Sz. zajął również  II miejsce w klasyfikacji indywidualnej.

Puchary zwycięzcom wręczyła osobiście Burmistrz Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce.

Reprezentantom szkoły serdecznie gratulujemy.