Środa, 18.9.2019
Name days: Irena / Józef / Stanisław
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. bł. ks. J. N. Chrzana w Gostyczynie

Szkoła Podstawowa im. bł. ks. J. N. Chrzana w Gostyczynie

Ulotka informacyjna dotycząca rekrutacji znajduje się na stronie:

Ministerstwa Edukacji Narodowej

Proszę kliknąć na

Materiały do Pobrania

W poniedziałkowy poranek, 3 września 2018 roku, cała społeczność szkolna uczestniczyła we mszy św. celebrowanej w kościele parafialnym p. w. Św. Mikołaja w Gostyczynie przez ks. Michała Pacholczyka. Następnie odbyła się oficjalna część uroczystości, w której uczestniczyli rodzice, nauczyciele i uczniowie. Powitania zebranych i oficjalnego otwarcia roku szkolnego 2018/2019 dokonała Pani Dyrektor, Jolanta Siwak.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 odbędzie się  3 września 2018 r.

Albert Einstein pisał, że „Jedynym rozsądnym sposobem wychowania jest oddziaływanie dobrym przykładem”. Takim dobrym przykładem dla całej społeczności szkoły jest postać naszego patrona, Błogosławionego ks. Jana Nepomucena Chrzana. Wokół niej buduje się tradycje i wprowadza uczniów w świat wartości. Dlatego też w tym roku „ Dzień Patrona Szkoły” postanowiliśmy zorganizować i uczcić inaczej.

 „Spotkanie z białym lwem” i  nie tylko z lwem, odbyło się 18 czerwca 2018 roku. I wcale  nie trzeba jechać za granicę, do egzotycznych krajów, żeby zobaczyć egzotyczne zwierzęta. Wystarczy pojechać do „ZOO Safari Borysew”, tak jak to zrobili uczniowie klas I-III.

„Jaki dzisiaj dzień wesoły - najprawdziwsze święto!

Widzę mamę tak szczęśliwą – pięknie uśmiechniętą.

Tata taki elegancki, pięknie ogolony,

Jak co roku, w czerwcu, w ostatnim tygodniu nauki, odbył się szkolny konkurs matematyczny dla klas 4-7.

W konkursie biorą udział wszyscy uczniowie ze starszych klas. Zadaniem uczestników jest rozwiązać poprawnie jak najwięcej zadań rachunkowych w określonym czasie.

5 czerwca 2018 roku był niezwykle ważny dla społeczności szkolnej w Gostyczynie. Tego bowiem  dnia nasza szkoła otrzymała certyfikat i tytuł „Szkoły Uczącej Się”. Miało to miejsce podczas konferencji upowszechniającej Praktykę Obserwacji Wybranych Uczniów (OWU) i było efektem dziewięcioletniej już współpracy z Centrum Edukacji Obywatelskiej i Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

W maju odbył się w Szkole Podstawowej im. Polskich Noblistów w Nowych Skalmierzycach I Gminny Konkurs Biblijno – Literacki pod patronatem ks. Kanonika Zbigniewa Króczyńskiego „ Cierpienie jako sprawdzian wiary” .

Strony

Galeria Zdjęć